مدت زمان پخت غذا در زودپز

مدت زمان پخت غذا در زودپز

0 ۰
۰

سلام. کسی می تونه بگه برای مواد غذایی مختلف از جمله حبوبات، گوشت، مرغ و ... چقدر زمان برای پخت در زودپز احتیاج هست؟؟؟ زودپز من دیجیتالی نیست.

1
0 ۰

سلام. بستگی داره چی بخواین بپزین مثلا برای مرغ نیم ساعت تا 45 دقیقه، گوشت یک ساعت، نخود لوبیا حدود یک و نیم ساعت و ... لازم هست. ولی بهتره هر مواد غذایی رو یکبار در زمان کمتر از یک ساعت امتحان کنید و زمان پختشو یادداشت کنید.در هنگام پخت به چند مورد توجه کنید:1- هر چند دقیقه یکبار سوپاپشو بالا بکشید که یه مقدار از آبش بره.2- واسه پخت حبوبات بهتره دو بند انگشت بیشتر آب بریزید و بعد برای اینکه ببینید پخته یا نه زود پز رو تکون بدید اگه حبوبات حالت شناوری داشت و راحت تکون میخورد یعنی هنوز نپخته.3- برای گوشت با توجه به میزان و نوعش (گوساله، گوسفند، شتر مرغ و...) معمولا بعد از 1تا 2 ساعت، بخار زود پزو رو خارج کنید و تستش کنید. ولی برای مواد غذایی دیگه مثل حبوبات با توجه به نوع حبوبات، شعله و مرغوبیت زودپز زمان پخت فرق میکنه.4- برای آبگوشت همراه گوشت چند تا پیاز درسته و سیب زمینی با پوست رو در زودپز بپزید.

امکان پاسخ دهی به این سوال مسدود شده است


برای ارسال پاسخ برای این سوال باید وارد سایت شوید. برای وارد شدن به سایت نیاز به حساب کاربری سایت سوالات دارید. برای ساختن حساب و یا با وارد شدن با حساب کاربری خود روی دکمه زیر کلیک کنید