مصرف روزانه تخم مرغ

  • تعداد بازدید: ۷۵
  • ایجاد: ۲۸ آبان ۱۳۹۹، ۰۱:۴۰
  • دسته: سلامتی

مصرف روزانه تخم مرغ

1 ۱
۰
هر فرد، روزانه تا چند عدد تخم مرغ می تواند بخورد و مقدار مجاز مصرف روزانه تخم مرغ چقدر است؟

1
1 ۱
سرعت متابولیسم، ژنتیک هر فرد، میزان جذب کلسترول، مواد مغذی تخم مرغ، اندازه تخم مرغ و عومل مبهم دیگر، در تعریف حداکثر تعداد تخم مرغ مصرفی در روز، موثر هستند. جدول حقایق تغذیه ای بر پایه اندازه تخم مرغ و مواد مغذی آن، و میزان توصیه شده روزانه، شروع خوبی برای پاسخ به این سوال است. اما این موارد را در یک نوشته کلی درباره آنچه که متخصصان توصیه می کنند و نیز مواد مغذی تخم مرغ بیان خواهم کرد:
کلسترول:
وقتی مردم درباره تخم مرغ صحبت می کنند معمولاً منظور آنها کلسترول آن است.
مساله این است که بدن به طور کامل، تمام کلسترول را جذب نمی کند؛ بنابراین قانونی درباره میزان مصرف آن نیز وجود ندارد. دانسته های ما از این قرار است:
1. یک تخم مرغ بزرگ تقریبا حاوی 185 میلی گرم کلسترول است.
2. با وجود اینکه معیار مناسبی برای انتخاب سطح هدف روزانه دریافت کلسترول برای تمام افراد وجود ندارد، متخصصان، به طور متوسط مصرف کمتر از 300 میلی گرم کلسترول در روز را توصیه می کنند.
3. بدن ما تمام چیزهایی را که می خورید جذب نمی کند.
یکی از متخصصان تغذیه اینچنین توصیه می کند:
افرادی با ریسک بالای بیماری های قلبی عروقی مثل مبتلایان به دیابت، افراد دارای کلسترول و یا فشار خون بالا و سیگاری ها، قطعا باید مصرف زرده تخم مرغ را محدود کنند و برخی دیگر از متخصصان نیز نظر بر عدم مصرف تخم مرغ توسط گروه ذکرشده دارند.
هرچند برای افراد سالم بدون مشکل پزشکی که 70 تا 75 درصد جمعیت را تشکیل می دهند، ورزش منظم و باقی ماندن در وزن مناسب و سالم، نسبت به کاهش و یا عدم مصرف تخم مرغ، استراتژی های بهتری برای محافظت از بیماری قلبی و سکته هستند . مطالعات علمی، نشان می دهند که مصرف تخم مرغ در سه چهارم جمعیت، سطح کلسترول را به میزان چشمگیری افزایش نمی دهد.
چربی و کالری
هر زرده تخم مرغ حاوی 6 گرم چربی و 54 کیلو کالری است. با وجود اینکه زرده غنی از مواد مغذی است ولی همچنان دارای کالری هایی است. بنابراین میزان مصرف کالری روزانه خود را در این مورد مد تظر قرار دهید. هر فردی که فعالیت ورزشی متوسطی انجام می دهد، نیاز به مصرف میزان متوسطی از تخم مرغ خواهد داشت. قطعا این میزان چندان زیاد نیست، با اینحال نسبت دادن هر عددی برای آن سخت است؛ زیرا عوامل و فاکتورهای متعددی در این مساله نقش دارند.
ویتامین ها و مواد معدنی
تخم مرغ به طور طبیعی سرشار از ویتامین B2 یا ریبوفلاوین، ویتامین B12، ویتامین D، سدیم و ید است. تخم مرغ همچنین حاوی ویتامین A و شماری از سایر ویتامین های گروه B، مثل فولات، بیوتین، پانتوتنیک اسید و کولین، و مواد معدنی ضروری و عناصر کمیاب مثل فسفر می باشد.
قبل از رسیدن به میزان توصیه شده روزانه هر یک از این مواد مغذی، احتمالا ابتدا باید پا را فراتر از میزان مصرف توصیه شده برای چربی و کالری ها بگذارید. ولی مصرف بیش از اندازه در مورد هرچیزی، ممکن است؛ بنابراین مطمئن شوید که چه مقدار از این مواد مغذی در هر تخم مرغی که در هر وعده مصرف می کنید وجود دارد، تا اینکه بتوانید تمام چربی ها و کالری های حاصل از آن را بسوزانید.
در انتها برای اینکه بدانید حداکثر چه تعداد تخم مرغ می تانید مصرف نمایید، احتمالا باید با یک متخصص تغذیه صحبت کنید

امکان پاسخ دهی به این سوال مسدود شده است


برای ارسال پاسخ برای این سوال باید وارد سایت شوید. برای وارد شدن به سایت نیاز به حساب کاربری سایت سوالات دارید. برای ساختن حساب و یا با وارد شدن با حساب کاربری خود روی دکمه زیر کلیک کنید