کاهش وزن در یک ماه

  • تعداد بازدید: ۱۰۱۳
  • ایجاد: ۷ آذر ۱۳۹۹، ۰۶:۱۷
  • دسته: سلامتی

کاهش وزن در یک ماه

2 ۲
۰

برای کاهش وزن طی یک ماه، روزانه باید چند کالری بسوزانیم؟شاخص توده بدنی (BMI) من 26.8 می باشد که بدین معنی است که من در دسته افراد دارای اضافه وزن قرار می گیرم.اگر فردی به طور منظم هرروز به باشگاه برود، حداقل کالری که باید بسوزاند تا شاهد تغییر وزن در طول یک ماه باشد چقدر است؟ من اغلب تمرینات ساده انجام می دهم؛ مثلاً 20 دقیقه روی تردمیل می دوم و تقریبا 150 کالری می سوزانم و 20 دقیقه نیز با دستگاه اسکی فضایی کار می کنم.آیا همین قدر کافی است یا باید بیشتر ورزش کنم؟

1
1 ۱

 یک کیلو چربی معادل 7700 کیلو کالری و یا 1 پوند چربی معادل 3500 کیلوکالری می باشد. بنابراین اگر رژیم غذایی همیشگی خود را حفظ کنید و بیشتر ورزش کنید با روش زیر می توانید یک کیلو در ماه کم کنید!تصور کنید دو نمونه از حرکات ورزشی باهم 300 کالری می سوزانند. با تقسیم کردن 7700 بر عدد 300، عدد 25.6 بدست می آید که بدین معنی است که باید برای کاهش یک کیلوگرم از وزنتان، 25.6 بار این حرکات ورزشی را انجام دهید. روشن است که انجام این روش، واقعاً عملی نیست؛ از طرف دیگر بهتر است که تا حد ممکن تعداد این حرکات ورزشی را بالا ببرید؛ چون در این صورت نیازی به این نخواهد بود که کمتر غذا بخورید (البته نباید پرخوری هم کنید) و نتیجه آن نیز احتمالاً پایدارتر از روی آوردن به رژیم های غذایی سخت خواهد بود.البته افزایش در شدت یا زمان این حرکات، میزان کاهش وزن شما را تغییر خواهند داد ولی افزودن تمرینات ورزشی بیشتر، روش موثرتری برای افزایش میزان کالری هایی است که روزانه می سوزانید. مثل استفاده از دوچرخه برای رفتن به محل کار، استفاده از پله ها به جای آسانسور ، قدم زدن هنگام غذا خوردن و غیره.راه دیگر هم این است که روزانه 200 کالری کمتر غذا بخورید که باعث کاهش یک کیلو گرم از وزن شما در  ماه می شود. پس هر دو روش را باهم انجام دهید تا سریعتر نتیجه بگیرید.

امکان پاسخ دهی به این سوال مسدود شده است


برای ارسال پاسخ برای این سوال باید وارد سایت شوید. برای وارد شدن به سایت نیاز به حساب کاربری سایت سوالات دارید. برای ساختن حساب و یا با وارد شدن با حساب کاربری خود روی دکمه زیر کلیک کنید