ادامه اجرای برنامه بعد از خروج از خط دستور linux

  • تعداد بازدید: ۱۳۳
  • ایجاد: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، ۱۴:۴۷
  • دسته: سرور و شبکه

ادامه اجرای برنامه بعد از خروج از خط دستور linux

1 ۱
۰

چطور میتونیم کاری کنیم که اجرای یک برنامه خط دستوری در محیط ترمینال حتی بعد از خروج از ترمینال ادامه پیدا کنه و بعدا بتونیم برگردیم و اجرای برنامه رو ببینیم؟

1
1 ۱

برای اینکار میتونید از برنامه ای به نام tmux استفاده کنید که از برنامه های مشابه بهتر هست.برای نصب tmux در صورتیکه روی سرورتون نصب نباشه میتونید از دستورات زیر استفاده کنید:sudo apt-get updatesudo apt-get install tmuxبعد از نصب tmux، با دستور زیر یک نشست (session) جدید tmux ایجاد کنید:tmux new -s session_nameExample:tmux new -s session1حالا دستور مورد نظرتون رو اجرا کنید و بعد اگر میخواهید نشست مخفی بشه (به بکگراند بره) اول دکمه های Ctrl+B و بعد دکمه d را بزنید.بعد از اینکار به خط دستور برمیگردید و اجرای برنامه به بکگراند میرود. حالا میتونید از کنسولخارج بشید و هر وقت دوست داشتید برگردید.وقتی به کنسول برگشتید با دستور زیر میتونید نشست tmux رو به صفحه بیارید و ادامه اجرا رو ببینید و در صورت علاقه دوباره مثل قبل اونرو به بکگراند بفرستید:tmux attach -t session1 برای تمام کردن یک session هم میتونید وارد اون نشست بشید و از دستور exit استفاده کنید.

امکان پاسخ دهی به این سوال مسدود شده است


برای ارسال پاسخ برای این سوال باید وارد سایت شوید. برای وارد شدن به سایت نیاز به حساب کاربری سایت سوالات دارید. برای ساختن حساب و یا با وارد شدن با حساب کاربری خود روی دکمه زیر کلیک کنید